Kurz v Pribyline 1.a 2. augusta

04.08.2014 14:19

Tento rok sa v rámci čipkárskej nedele v Pribyline organizoval aj kurz pre čipkárky. Začínal sa už v piatok a podvečer v sobotu sa končil. Mal dve témy.  Prvá bola zameraná na kreslenie a paličkovanie šperku, ozdoby či aplikácie. Druhá téma na spracovanie rôznych druhov textilných materiálov, tak aby sa čipka či okolok ručne prišili k látke.

Na kurze sa zúčastnilo 14 žien z rôznych kútov Slovenska. Pracovali sme v skanzene Pribylina v nových domčekoch-humnách či kuchyniach, ktoré vyhovovali pokiaľ bolo svetlo a nepršalo. Atmosféra bola príjemná a bolo o nás dobre postarané. Aj guláš bol veľmi chutný.

Prinášam niekoľko fotiek na ktorých sa mi podarilo zachytiť prácu žien či už pri prvej alebo druhej téme. A je tam hlavne to, čo ženy si nakreslili a dali na valček a tam paličkovali. Škoda, že som neodfotila aj hotové práce, ktoré už v nedeľu zdobili odev niekoľkých šikovníc. Preto by som bola veľmi rada a veľmi by ma potešilo, keby tie čo už majú hotové čipôčky ich odfotili a poslali na moju  mail adresu. Rada ich dám na stránku, ale aj na facebook. 

Ja aj Lydka Pekaríková sme prvýkrát robili kurz aj pre iné čipkárky ako sú tie naše v  klube Gracia alebo v krúžku v Rajci. Mali sme malú dušičku ako to zvládneme. Boli sme milo prekvapené keď nás účastníčky kurzu pochválili. O to viac potešilo uznanie aj od tých, ktoré chodia na kurzy do Čiech. Dôležite je to, že bola vzájomná spokojnosť. Pre mňa osobne, ale myslím si že aj pre Lydku to bolo inšpiratívne a poučné, lebo aj lektor sa môže od skúsených žiačok veľa naučiť, inšpirovať sa a nabiť sa energiou pre ďalšiu tvorbu.

Ďakujem vám všetkým.